Share
<!--:pl-->Internety, Romb a sprawa polska<!--:-->

Internety, Romb a sprawa polska

Rozmyślania piątkowe o ROMB.

wp_ss_20131225_0001Jest na facebooku grupa Broń Palna która miała być facebookową grupą ROMB (nie mylić z grupą: https://www.facebook.com/groups/bronpalna/), ale okazało się że tak nie jest. Okazało się, że to jest prywatna grupa w której nie można powiedzieć czegoś niekorzystnego o ruchu narodowym lub o kibicach. Nie można wrzucić nawet linka z informacjami z gazeta.pl . A wkrótce zaczęła się cenzura całych postów na temat ROMBu i tego co można zrobić by było lepiej.

Ostatnio kolega podrzucił mi kawałek dyskusji na grupie BrońPalna i widzę że nic się nie zmieniło. Polityka, napierdzielanie się, a jak ktoś ma inne zdanie niż administrator można być wyzwanym od debili i poczęstowany miłym: spierdalaj. I dla moderatora jest ok.

Dlaczego o tym piszę. Bo tak naprawdę to nie miałoby znaczenia. To tylko facebook i internety. Problemem jest natomiast to że moderatorem w tej grupie jest osoba dla strzelców publiczna: wiceprezes Romb. Andrzej Turczyn jest człowiekiem który zrobił dużo dla Romb, aktywnie działa, ma wiedzę i działa przede wszystkim pro publico bono. Świetnie monitoruje i łomoce KGP i lokalne WPA. I to jest super. W tym zakresie jest bardzo cenną osoba dla ROMB i bardzo szanuję jego pracę i osobę jeśli chodzi o merytorykę działania.

więc dlaczego mamy problem?

bo obecny Wiceprezes Romb niestety nie jest człowiekiem który ten ROMB może wynieść na poziom inny niż dotychczas. Są 3 główne problemy:

1. Andrzej dzieli a nie łączy. Dzieli ludzi na głupich i mądrych, na lewaków i prowokatorów, na pysznych i durnych. A ROMB potrzebuje więcej ludzi takich jak Jacek Jakubczyk pełniący obowiązki prezesa Romb. Mam wrażenie że on wierzy, że ROMB jest dla wszystkich. Dla tych co czytają wyborczą i dla tych co czytają prawy.pl czy inne prawicowe periodyki. Potrzebujemy ludzi którzy łączą a nie dzielą. Ludzi którzy uznają, że można głosować na Gowina, Tuska, Millera czy Kaczyńskiego i to jest ok. Że można mieć inne poglądy na różne sprawy niż pogląd Prezesa Romb. Potrzebuje ludzi który uznają, że krytyka jest dobra bo pozwala zauważyć co jest nie tak i co trzeba poprawić. Potrzebujemy takich właśnie ludzi którzy dzielą strzelców ale na czarno-prochowych, sportowców i kolekcjonerów. A nie na lewaków i prowokatorów. Potrzebujemy wreszcie miejsca gdzie można prezentować różne pomysły i koncepcje na ROMB i nie być z tego powodu zwyzywanym od debili.

2. Andrzej nie potrafi zorganizować ROMB. Pisałem o tym tutaj: Łamiąca wiadomość: Pierwsza prawdziwa inicjatywa ROMB! Nie ma w ROMB żadnej struktury. Jest zarząd w zasadzie 2 osobowy czyli Prezes i Wiceprezes bo reszta jest niewidoczna. Jest komisja rewizyjna ale nie działa. Zarząd nie zarządza stowarzyszeniem. Czyli nie ustalił żadnej struktury, podziału organizacji, nie wyznaczył żadnych funkcji ani ról. Zarząd nie znalazł nikogo do pełnienia jakiejkolwiek konkretnej roli. Nie znalazł nikogo kto w regionach pełniłby rolę koordynatorów regionalnych. Nie ustalił żadnych działów w Stowarzyszeniu (dział od współpracy z organizacjami strzeleckimi, osoby do współpracy ze sprzedawcami broni, dział prawny (to akurat funkcjonuje dzięki pracy Andrzeja Turczyna), dział obsługi członków romb, dział szkoleń, dział promocji i marketingu itp itd). Zarząd nie wyznaczył tym działom i osobom żadnych zadań. Tak sobie Romb wegetuje. Najgorsze jest to że Zarząd nie oczekuje pomocy. Jeśli wspomnisz o tym że coś jest nie tak – dowiesz się że jesteś prowokatorem. Andrzej Turczyn mówi: ok, daj nam czas, poradzimy sobie po swojemu. Ostatni raz to słyszałem jakiś rok temu.

3. Obecnie Romb nie potrafi nawiązywać i utrzymywać sojuszy, akceptować różnic, szukać podobieństw, nawiązywać partnerskie relacje z innymi organizacjami nawet jeśli na pierwszy rzut oka nam nie odpowiadają – od rządowych: MSW, Min. Edukacji, Min. Sportu, Min. Obrony, poprzez organizacje takie jak resztki LOKu, PZL, PZSS, po coś tak wspaniałego jak ZS „Strzelec”. Nie mamy żadnej współpracy z innymi organizacjami strzelectwa sportowego, z klubami i stowarzyszeniami ASG, nie mamy żadnej współpracy z firmami szkoleniowymi, instruktorami, weteranami, byłymi Policjantami, klubami strzeleckimi i surwiwalowymi – tam wszędzie jest zaplecze do wzrostu ROMB. W wymienionych organizacjach, klubach i stowarzyszeniach są dziesiątki (setki) tysięcy potencjalnych członków.

Dlaczego jeszcze mamy z tym problem?

  • 4. Bo Romb nie jest w stanie przeprowadzić podobnej akcji jak zrobiła np Fundacja Rozwoju Strzelectwa dzięki której mamy możliwość posiadania broni i uprawiania strzelectwa,
  • 5. Bo Romb nie ma programu edukacyjnego i szkoleniowego,
  • 6. Bo Romb nie jest postrzegany przez żadnej osoby mającej wpływ na stanowienie prawa jako poważny i wartościowy Partner do rozmowy,
  • 7. Bo Romb nie rozmawia z Policją i organami, nie negocjuje i nie stawia wymogów – bo rozmowa z Policją jest odbierana jako kolaboracja,
  • 8. Bo Romb nie ma żadnej strategii, żadnego planu działania, żadnego projektu na skalę Polski lub międzynarodową.
  • 9. Bo… bo… bo…. i tak dalej i tak dalej)

Można się cieszyć że Romb w końcu po x latach ma lepsze logo i bannery, są nawet i ulotki, że jest jakaś jedna akcja która odbiła się mini echem w niszowych portalach, ale to za mało na organizacje która dysponuje odpowiednim kilkudziesięciotysięcznym budżetem i takimi możliwościami.

I to jest faktyczny problem.

wiecie dlaczego?

Bo ROMB to nie cyrk jednego człowieka. Bo Romb to nie jest stowarzyszenie filatelistów. Bo jesteśmy gdzie jesteśmy, czyli pomiędzy Niemcami a Rosją w środku Europy. Bo Polska już 2 x zniknęła z mapy świata. Bo my Polacy musimy umieć celnie strzelać. Bo Rząd niestety nie zrobi za nas, za ROMB podstaw wyszkolenia strzeleckiego obywateli. 

Bo ROMB ma do wykonania misję z której Zarząd najpewniej nie zdaje sobie sprawy.

Chciałbym po kolejnym Walnym zgromadzeniu zobaczyć zmianę. Chciałbym zobaczyć Zarząd który na Walne proponuje konkretną organizację, ludzi i ich role, zadania do wykonania w danym roku. Ciekawe czy się obudzą zanim przyjdzie ktoś z zewnątrz i zamiecie nam pół kraju.

ps. mogę napisać od razu jaki będzie komentarz ROMB. Nie krytykujcie, za dużo pisania za mało roboty, „po działaniu ich poznacie”, to prowokacja, jak ktoś chce działać to będzie działał itd. Tylko kochani my myślimy i widzimy co się dzieje (lub raczej nie dzieje). Chcemy żebyście zaprezentowali organizację i jej kształt. Wyznaczyli stanowiska, role i zadania. Zaprosili do współpracy w danym zakresie konkretne osoby. Wzięli siebie i członków z komisji za cohones i zabrali się do roboty. Prowadzenie organizacji lub stowarzyszenia to nie jest pospolite ruszenie. To jest organizowanie pracy ludzi, wyznaczanie zadań i ich egzekwowanie. To jest rola Zarządu. I tego od was jako członkowie ROMB i strzelcy oczekujemy.

7
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
1 Odpowiedzi w wątku
0 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najgorętsze komentarze
5 Autorzy komentarzy
Combatalert! Czyli jak zrobić ROMB’owi dobrze. | gunblog.euSTRUKTURY TERENOWE ROMB | gunblog.euŁukaszJajecpower Ostatni autorzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
wonsky
Gość
wonsky

„Człowieka który uznaje, że można głosować na Gowina, Tuska, Millera czy Kaczyńskiego i to jest ok”- głosowanie na Tuska nie jest i nigdy nie było OK!

Stefan
Gość
Stefan

” I tego od was jako członkowie ROMB i strzelcy oczekujemy.” Jestem strzelcem i członkiem ROMB ale nie przypominam sobie żebym dawał Tobie prawo do występowania w moim imieniu! A może piszesz o sobie w liczbie mnogiej z przyzwyczajenia towarzyszu?

power
Gość
power

Stefan absolutnie nie chodziło o Ciebie. Chodziło o mnie i mojego kolegę. Też towarzysza. W tym znaczeniu http://pl.wikipedia.org/wiki/Towarzysz_(wojsko) 😉

Jajec
Gość
Jajec

Głosując na myślących lewicowo który stawia wyżej państwo nad obywatela będziemy sobie szkodzić. Państwo to „MY” a nie stado baranów którymi żądzą kacykowie.

Łukasz
Gość
Łukasz

Znalazłem ostatnio filmik do którego podałem tytuł i link poniżej. Jest to jeden z wykładów Deana Clifforda na temat prawa i powiernictw, materiał odnosi się głównie do Kanadyjskiego podwórka, mimo to można się z niego sporo dowiedzieć na temat prawa powierniczego, w jakiej roli można występować w relacji z rządem, jak te role są odwracane z powodu naszej niewiedzy, jak władza operuje na domniemaniu oraz jak zgadzamy się na wiele rzeczy poprzez domniemanie.
Myślę, że wiele spraw się rozjaśnia o których nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Dean Clifford – napisy PL – Your Rights, Trusts, and how to enforce them Series 1
https://www.youtube.com/watch?v=IzCF6dd9L7c

trackback

[…] Internety, Romb a sprawa polska na na facebookowej grupie BrońPalna jak i na bron.iweb.pl rozpętała się mała burza, i niestety na pierwszy rzut oka reakcja (przyszłego) prezesa Romb niestety jest daleka od profesjonalizmu. Wiem , że osoby zainteresowane to czytają dlatego napiszę czemu poruszam niewygodne tematy. Nie po to by zaszkodzić Romb. Robię to bo wierzę,  że to sprowokuje Zarząd do działania. Choćby po to, że trzeba będzie pokazać że coś się dzieje na Walnym. Wierzę, że publikując nawet niewygodne opinie można zmienić ROMB na coś lepszego. I wierzę że to Stowarzyszenie zasługuje na to by ludzie którzy są we władzy… Czytaj więcej »

trackback

[…] Internety, Romb a sprawa polska […]