WPA Katowice

kasiniakWPA Katowice zarządzane przez Panią młodszą inspektor Annę Kasiniak to Państwo w Państwie i jest znane w środowisku strzelców z nagminnego łamania prawa. Ta sympatyczna pyza w pierwszym rzędzie to najpewniej pani młodsza inspektor która za przyzwoleniem przełożonych łamie codziennie przed drugą kawą z fusem kilka aktów prawnych. W tym Konstytucję, Kodeks Postępowań Administracyjnych i Ustawę o Broni i Amunicji.

Jak napisał jeden sensowny gość z tego pięknego śląskiego grodu : „To są Katowice. TU kalendarze chodzą wolniej”

Jest dla mnie niepojęte jak ci ludzie mogą utrzymywać się na stanowisku przez tyle czasu i nie spędzają życia na salach sądowych w związku z permanentnym łamaniem prawa, ale to temat na osobna opowieść.

Tutaj możemy sobie przeczytać sympatyczne opowieści kilku ludzi którzy uwierzyli że mają prawo posiadać broń, a Policja jest od tego by Prawo stosować.

Jeśli podlegasz pod WPA w Katowicach i chciałbyś złożyć wniosek o pozwolenie na broń i zostać strzelcem, mamy dwie propozycje:

a) zacznij 2 lata wcześniej, bierz adwokata biegłego w Kodeksie Postępowania Administracyjnego i składaj skargi, wezwania do zaniechania naruszeń prawa i zawiadomienia o przestępstwie.

b) zacznij 3 miesiące wcześniej, zmień meldunek na jakieś 3 miesiące, złóż podanie w innym WPA. Potem przemeldujesz się z powrotem

wpa katowice

  • tex

    No niestety – ale jest jak piszesz. Owszem, mozna z nimi wygrac, ale trzeba być kutym na 4 nogi, znać prawo, mieć prawnika i byc bardzo bardzo konsekwentnym. I moim zdaniem droga którą sugerujesz – skargi, donosy do prokuratury itp – nie ma żadnych szans powodzenia. Zawsze wykręcą się „dbaniem o bezpieczeństwo publiczne ” i „chęcią dogłębnego zbadania sprawy” bo „każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie”. Trzeba z uporem mowić to samo, odwoływać się non stop do KGP … w końcu przegrają. Ze mną przegrali i wiem że bardzo ich to boli :) Pozdrawiam serdecznie ten skansen PRLu. Może kiedyś będzie w Polsce normalnie i tacy ludzie będą sprzedawali marchewkę, a nie będą urzędnikami w Policji. Oby.

Gunblog - Broń PalnaGunblog - Broń PalnaGunblog - Broń PalnaGunblog - Broń Palna