Share
<!--:pl-->WPA Katowice<!--:-->

WPA Katowice

kasiniakWPA Katowice zarządzane przez Panią młodszą inspektor Annę Kasiniak to Państwo w Państwie i jest znane w środowisku strzelców z nagminnego łamania prawa. Ta sympatyczna pyza w pierwszym rzędzie to najpewniej pani młodsza inspektor która za przyzwoleniem przełożonych łamie codziennie przed drugą kawą z fusem kilka aktów prawnych. W tym Konstytucję, Kodeks Postępowań Administracyjnych i Ustawę o Broni i Amunicji.

Jak napisał jeden sensowny gość z tego pięknego śląskiego grodu : „To są Katowice. TU kalendarze chodzą wolniej”

Jest dla mnie niepojęte jak ci ludzie mogą utrzymywać się na stanowisku przez tyle czasu i nie spędzają życia na salach sądowych w związku z permanentnym łamaniem prawa, ale to temat na osobna opowieść.

Tutaj możemy sobie przeczytać sympatyczne opowieści kilku ludzi którzy uwierzyli że mają prawo posiadać broń, a Policja jest od tego by Prawo stosować.

Jeśli podlegasz pod WPA w Katowicach i chciałbyś złożyć wniosek o pozwolenie na broń i zostać strzelcem, mamy dwie propozycje:

a) zacznij 2 lata wcześniej, bierz adwokata biegłego w Kodeksie Postępowania Administracyjnego i składaj skargi, wezwania do zaniechania naruszeń prawa i zawiadomienia o przestępstwie.

b) zacznij 3 miesiące wcześniej, zmień meldunek na jakieś 3 miesiące, złóż podanie w innym WPA. Potem przemeldujesz się z powrotem

wpa katowice

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najgorętsze komentarze
2 Autorzy komentarzy
Kajetan Stamirowskitex Ostatni autorzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
tex
Gość
tex

No niestety – ale jest jak piszesz. Owszem, mozna z nimi wygrac, ale trzeba być kutym na 4 nogi, znać prawo, mieć prawnika i byc bardzo bardzo konsekwentnym. I moim zdaniem droga którą sugerujesz – skargi, donosy do prokuratury itp – nie ma żadnych szans powodzenia. Zawsze wykręcą się „dbaniem o bezpieczeństwo publiczne ” i „chęcią dogłębnego zbadania sprawy” bo „każda sprawa jest rozpatrywana indywidualnie”. Trzeba z uporem mowić to samo, odwoływać się non stop do KGP … w końcu przegrają. Ze mną przegrali i wiem że bardzo ich to boli 🙂 Pozdrawiam serdecznie ten skansen PRLu. Może kiedyś będzie… Czytaj więcej »

Kajetan Stamirowski
Gość
Kajetan Stamirowski

Ja jestem tym dzieckiem z obrazka 🙂 Jeszcze nie wystąpiłem o pozwolenie na broń sportową i kolekcjonerską. Przez długi okres byłem przekonany, że powinienem iść pod prąd i spierać się z WPA w Katowicach dla przykładu, bez pośpiechu, byle utrzeć nosa, może coś zmienić. Jednak dwa lata obsługi prawnej w postępowaniu administracyjnym jest odstraszające na tyle, iż rozważam czasowy meldunek w Opolu. Zgodnie z Pańską sugestią, którą rozumiem w następujący sposób: dokonać meldunku czasowego do 3 miesięcy w Opolu, posiadać jednocześnie meldunek stały w Katowicach, nie zmieniać dowodów, praw jazdy, US, KRS, ZUS. I w tej sytuacji jestem w stanie… Czytaj więcej »