Share
<!--:pl-->Strzelanina w Sosnowcu!! (z udziałem polityków)<!--:-->

Strzelanina w Sosnowcu!! (z udziałem polityków)

Nie wiadomo czemu czepiają się Sosnowca

Sosnowiec jest znany głównie z kretynki która zabiła własne dziecko a potem się lansowała, oraz ze złośliwych memów w stylu „co cie może spotkać najlepszego w Sosnowcu –> autobus do Katowic”. Ten mam po lewej jest najfajniejszym jaki znalazłem na necie. Tymczasem kilku gości z Sosnowca zawstydziło Katowice i resztę kraju jednym fajnym wydarzeniem.

Piotr Nicpoń ze Stowarzyszenia „Zmieniaj Sosnowiec”, Renata Cygan, Mateusz Wiatr i Jakub Krzysztof Sikora zorganizowali pojedynek polityków. Politycy nie strzelali do siebie (już widzę te komentarze że „oo szkoda”), tylko do tarczy, mimo że hasło spotkania było kuszące – „a niech się wystrzelają!”.

Ale i tak było fajnie.

Plan był bardzo ambitny bo przewidywał strzelanie tylko z jednego rewolweru marki Rossi w kalibrze 5,6mm (5 próbnych) oraz z pistoletu Glock 17 w kalibrze 9×19 (10 ocenianych). Jak widać strzelania a strzelania ;))) no ale nie można narzekać. Na szczęście do organizatorów szybko dołączyli działacze ze Śląskiego Stowarzyszenia Miłośników Broni, które podwiozło kilka eksponatów i zorganizowało małe szkolenie i wystawę. Szkoda że temat nie wydarzył się w okolicy Warszawy, zabrałbym ckm, Smith&Wesson mod 29 czyli „Brudny Harry edyszyn” i kałacha, jakaś snajperkę, benelkę, jakiegoś ARa, AUGa i kilka pistoletów. Zrobilibyśmy konkurs strzelecki – konkret.

Wybory nie cieszą się zbyt dużym zainteresowaniem w Polsce a wybory do europarlamentu są w przez Polaków generalnie olewane, więc działacze „Zmieniaj Sosnowiec” postanowili to zmienić i zachęcić ludzi do większej aktywności i zainteresowania się wyborami. To jest najfajniejsze że goście kompletnie, zupełnie nie związani ze strzelectwem po prostu zrobili

najfajniejsze wydarzenie strzeleckie tego sezonu w kategorii „oswajamy polityków z bronią”.

Chcieliśmy zachęcić mieszkańców Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego do uczestnictwa w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Uważam, że zorganizowanie konferencji lub debaty nie cieszyłoby się aż tak dużym zainteresowaniem. (…) Teraz politycy będą mieli szansę sprawdzić się na strzelnicy, gdzie liczy się celność i skuteczność, a nie siła argumentów. Chcieliśmy wyjść poza schematy, zorganizować niecodzienną akcję i pokazać innym, że to my – zwykli mieszkańcy – mamy wpływ na scenę polityczną – tłumaczy Mateusz Wiatr

Zawody Strzeleckie obejmowały tylko Kandydatów do Parlamentu Europejskiego startujących z okręgu nr 11 – województwo śląskie. Uczestnicy mogli przyjechać sami lub jedynie z jednym sekundantem (w sensie sztabowcem) . Na udział zdecydowali się

1. Janusz Korwin-Mikke (Kongres Nowej Prawicy);
2. Artur Zawisza (Ruch Narodowy);
3. Agnieszka Kurant (Platforma Obywatelska);
4. Adam Kotucha (Demokracja Bezpośrednia);
5. Paweł Strumiński (Polska Razem Jarosława Gowina);
6. Andrzej Potocki (Twój Ruch Europa +);
7. Tadeusz Cymański /Przemysław Wydra(Solidarna Polska);
8. Bronisław Karasek (PSL)

Czyli na bogato. Byli wszyscy, nikt się nie wycofał, no i nazwiska znane. Nie powiem że to moi ulubieńcy, ale nie będę też przemycał złośliwości na temat Pana Artura zwłaszcza że Ruch Narodowy wyszedł ze słuszną inicjatywą strzelnicy w każdym powiecie. Coś jak „orliki” Donalda Tuska. Finalnie pojawiło się kilku polityków znanych i ostatecznie zawodnicy reprezentowali osiem komitetów wyborczych.

Ponieważ byli przedstawiciele  ŚSMB udało się z zaproszonymi politykami porozmawiać też o tym jak faktycznie wygląda pozyskanie pozwolenia na broń. Wszyscy wiemy, że Wydział Postępowań Administracyjnych Śląskiej Komendy Wojewódzkiej i Pani (powstań!) Naczelnik Wydziału Postępowań Administracyjnych , mł. (nie tak bardzo) insp. mgr Anna Kasiniak jest znana w całej Polsce ze swojego uporu w naciąganiu przepisów, tak by tylko odmówić wydania pozwolenia na broń osobom, które mają wszelkie prawo by je posiadać. Jest szansa, że w końcu do Komendanta Śląskiej Komendy Wojewódzkiej dotrze, że legitymuje ordynarną falandyzację prawa i że to musi się po prostu zmienić. Najlepiej poprzez zmianę kadry.

dlaczego JKM nie wygrał?

nie mam pojęcia. Jest znanym orędownikiem prawa do posiadania broni palnej, posiada broń palną, nawet internauci na facebooku stawiali 5 do jednego że Korwin Mikke wygra. Nie widać poniżej ale miał dobre 150 głosów, za za nim dopiero znany z zawadiackiego wąsa i wojowniczej natury Artur Zawisza.

Zrzut ekranu 2014-04-28 o 11.46.12

Wyniki były zaskoczeniem dla wszystkich, pierwsze miejsce zajął Jacek Sierpiński reprezentujący Demokracje Bezpośrednią. Zastępował Adama Kotucha, dojechał na ostatnią chwile i mówi, że pierwszy raz w życiu strzelał z broni. I tyle na ten temat.

Drugie miejsce na podium zajęła Platforma Obywatelska czyli pani Agnieszka Kurant. Dziewczyna pracująca w Parlamencie Europejskim pokonała wszystkich bardziej znanych polityków.  Trzecie miejsce na podium zajęła Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry która reprezentował pan Przemysław Wydra.

Zacytuje tu Rafała Kawalca bo sam bym tego lepiej nie napisał: ” Zaskoczeniem były słabe wyniki znanego zwolennika swobodnego dostępu do broni Janusza Korwina Mikke (którego jednak bardziej doświadczeni strzelcy tłumaczą zaawansowanym wiekiem) oraz jedynki na liście KKW Ruchu Narodowego Artura Zawiszy.” No faktycznie na strzelnicy było jakoś ciemnawo, więc może jaskra albo coś.. Zawody olali: Zieloni, SLD-UP oraz PiS. I dobrze. My też ich olewamy.

Klasyfikacja ostateczna wyglądała następująco:

  1. Jacek Sierpiński: 90 punktów (10 trafień) KW Demokracja Bezpośrednia
  2. Agnieszka Kurant: 66 punktów (9 trafień) KW Platforma Obywatelska
  3. Przemysław Wydra: 60 punktów (9 trafień) KKW Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
  4. Andrzej Potocki: 59 punktów (7 trafień). KW Europa Plus Twój Ruch
  5. Paweł Strumiński: 44 punkty (5 trafień) KW Polska Razem Jarosława Gowina
  6. Janusz Korwin-Mikke: 42 punkty (10 trafień). KW Nowa Prawica
  7. Artur Zawisza: 28 punktów (6 trafień). KKW Ruch Narodowy
  8. Bronisław Karasek: 17 punktów (4 trafienia). KW PSL

I w sumie tak mogłyby wyglądać wyniki wyborów, wcale bym się nie obraził.

Niezła robota. Jak widać strzelano z broni, po raz kolejny broń nikogo sama nie zastrzeliła, nikt nie mówił że broń jest zła bo to broń, po prostu dobra zabawa i kawał dobrej roboty. Poproszę o więcej. Jestem pewien że kolejne zawody tego typu w Stolicy. No chyba że Koszalin nas przegoni i ściągnie jakiegoś znanego polityka?

Zdjęcia profeska dzieki: http://www.marcinporc.com/ i inni (hej inni jak nie napisałem kto zrobił proszę dajcie znać)

ps. materiał video z kanał 99 znajdziecie tutaj http://kanal99.pl/2014/04/pojedynek-politykow/27718