Share
<!--:pl-->3 maja a posiadanie broni palnej.<!--:-->

3 maja a posiadanie broni palnej.

Ustawa rządowa: prawo uchwalone dnia 3 Maia 1791 roku.

XI. SIŁA ZBROJNA NARODOWA

Naród winien jest sobie samemu obronę od napaści i dla przestrzegania całości swojej. Wszyscy przeto obywatele są obrońcami całości i swobód narodowych. Wojsko nic innego nie jest, tylko wyciągniętą siłą obronną i porządną z ogólnej siły narodu. Naród winien wojsku swemu nadgrodę i poważanie za to, iż się poświęca jedynie dla jego obrony. Wojsko winno narodowi strzeżenie granic i spokojności powszechnej, słowem winno być jego najsilniejszą tarczą. Aby przeznaczenia tego dopełnilo nieomylnie, powinno zostawać ciągle pod posłuszenstwem władzy wykonawczej, stosownie do opisów prawa, powinno wykonać przysięgę na wierność narodowi i królowi i na obrone konstytucji narodowej. Użyte być więc wojsko narodowe może na ogólna kraju obrone, na strzeżenie fortec i granic, lub na pomoc prawu, gdyby kto egzekucyi jego nie był posłusznym.

i tyle na ten temat.

Nie wiem jak można to jeszcze jaśniej napisać. Naród a nie Armia składajaca się w 50% z urzędników. To że podczas komuny zostaliśmy rozbrojeni jako naród, czego efektem są np wciąż nie zmienione drakońskie kary 8 lat za posiadanie wykopanego z ziemi zniszczonego bezużytecznego karabinu, to nie znaczy,  że tak  powinno i może być dalej.

W policyjnych pismach czytamy że posiadanie broni nie jest zagwarantowanym konstytucyjnie uprawnieniem. To fakt w rozdziale II naszej Konstytucji WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA nie znajdziemy „the right of the people to keep and bear arms” Ale mamy prawo do ochrony życia i zdrowia. Mamy art. 85. „Obowiązkiem obywatela polskiego jest obrona Ojczyzny.”

Wszyscy widzimy co się dzieje za naszą wschodnia granicą.

Dlatego właśnie Polacy muszą posiadać broń, muszą umieć posługiwać się bronią. Dlatego TY powinieneś umieć strzelać i to strzelać celnie. Ta flaga się sama nie obroni w razie potrzeby.

10270665_660571220646621_1301864767867944216_n

więcej o tym co się działo gdy powstawała konstytucja: http://pl.wikipedia.org/wiki/Konstytucja_3_maja

tekst: http://pl.wikisource.org/wiki/Ustawa_rz%C4%85dowa_czyli_Konstytucya_3_maja_1791