Share
<!--:pl-->Czym konserwujesz broń i dlaczego to nic nie da.<!--:-->

Czym konserwujesz broń i dlaczego to nic nie da.

Szlag!

człowiek myśli że jak kupi super olej do smarowania i konserwacji broni to już wszystko będzie dobrze. No więc jest … całkiem daleko od ok. Użytkownik BlueonGoldZ z youtube zrobił niezależny test znanych środków do konserwacji broni. Mamy 9 znanych środków do konserwacji plus na dole płytkę nie chronioną.  Dzięki ekspozycji stali na texański klimat, test ma pokazać w przyspieszonym tempie na co możemy liczyć przechowując wyczyszczoną i zakonserwowaną dobrze broń. Cała procedura testowa to psiknięcie wodą co środę na płytki. Najpierw 2 tygodnie zwykłą woda, a potem 2 tygodnie wodą słoną, a potem po prostu zostawił to na miesiąc bez ruszania. Efekty jak niżej:

Zrzut ekranu 2014-05-29 o 07.13.09

Zrzut ekranu 2014-05-29 o 07.00.57

Najgorsze jest to,

że większość z tych środków jest specjalnie promowana jako „zapobiegająca rdzewieniu”, no i on nałożył tych środków po prostu znacznie więcej niż my nakładamy czyszcząc broń! Nie wiem jak wy, ja używam Gunzilli, CLP i Outersa. RemingtonOil oczywiście też. Broń stoi w szafie i niestety nie jest tam idealnie sucho. Mam pochłaniacz wilgoci taki z żelowymi kulkami i on po prostu regularnie wysyca się wilgocią. Chyba czas kupić specjalną grzałkę do szafy która usuwa wilgoć – coś jak na zdjęciu poniżej.

Zrzut ekranu 2014-05-29 o 07.17.12

No i chyba trzeba kupić coś co nazywa się Corrosion X do dostania za granicą już od 7 dolarów http://www.amazon.com/Corrosion-Technologies-50010-CorrosionX-Guns/dp/B0009H1AM6/ref=pd_sim_indust_3?ie=UTF8&refRID=0CBEA0S1CMQSPBGTGPT0 ta firma specjalizuje się w specjalnych płynach antykorozyjnych.

Zdarza się wam nie wyczyścić broni zaraz po strzelaniu? Czasami zabierając na strzelnicę 10 sztuk broni mam zaległości. No i szczerze mówiąc ten film do mnie przemówił.

Poniżej 3 filmy z różnymi etapami testów.