Share
<!--:pl-->newsy o broni w mainstreamowych mediach<!--:-->

newsy o broni w mainstreamowych mediach

Jak postrzegana jest broń palna?

no tak jak o tym piszą mainstreamowe media. Poniżej zebrałem newsy z jednego dnia i dodałem do niego kilka komentarzy. A potem dziwimy się jak rozmawiamy z innymi ludźmi o broni , że dominuje przekonanie „a po co ci to, lepiej nie strzelać, broń jest be”

http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/794762,konwojowany-wiezien-zabral-policjantowi-bron-i-zastrzelil-sie.html –

„Policjanci zatrzymali mężczyznę w miejscu zamieszkania, założyli mu kajdanki i wprowadzili do radiowozu. – Jeden z funkcjonariuszy zajął miejsce obok niego. W trakcie jazdy nagle, na zakręcie drogi, zatrzymany przechylając się w stronę funkcjonariusza, zdołał wyciągnąć jego broń służbową i oddać strzał – relacjonuje Alicja Śledziona, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Mężczyzna postrzelił się w plecy, bo, jak tłumaczy Śledziona, miał ręce skute właśnie za plecami.”

Policjanci są w szoku. No też byłbym w szoku gdyby gość majać skute ręce z tyłu, siedząc po mojej lewej, w ciasnym miejscu na siedzeniu, wyrwał mi broń z prawej strony, a potem schował ją za plecy i skutecznie się zabił. Nie wiem jak to wyjaśnić, prokurator to będzie wyjaśniał. Szczerze mówiąc nie wiem nawet gdzie siedział, ale na pewno dowiemy się wkrótce.

http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,15911319,15_latek_przyniosl_bron_na_szkolna_wystawe__Klopoty.html

no piękna pepeszka wz.41. Nic jej nie brakuje. Jeśli to jakieś znalezisko to pięknie zachowana. Mam nadzieje że nic nie zrobią młodemu ze względu na jego wiek, no i trochę ciekaw jestem przy każdym takim newsie – czy to zdekowana broń z której teraz CLK będzie próbowało coś odstrzelić, czy też faktycznie sprawne urządzenie.

Znane są przypadki gdy zabierany jest do CLK karabinek ASG na plastikowe kulki, a prokurator ściga „przestepcę” za posiadanie istotnych części broni bo w końcu łoże, szkielet karabinka ASG wyglą da jak broń. –> więcej tutaj

Zrzut ekranu 2014-05-7 o 13.49.19

http://wiadomosci.onet.pl/warszawa/napadli-na-dom-pod-warszawa-w-kominiarkach-i-z-bronia/s0262

– okazało się że nastolatki napadły na dom w którym też były nastolatki, nakrzyczeli, pomachali bronią i kazali oddać wszystkie cenne fanty. Finalnie okazało się że broń to były plastikowe zabawki no i napastników zatrzymano. Czyn oczywiście naganny i dobrze że bandziory zostały złapane, ale tak się zastanawiam. Gdyby przeszła tak bardzo promowany przez Andrzeja Turczyna z Romb pomysł posiadania broni do ochrony miru domowego, i ktoś z domowników skorzystałby z niej (bo w końcu ta broń ma chronić mir domowy, pozwolenie mam to mogę z niej strzelać) to mielibyśmy kilka trupów. Z powodu kretyńskiego pomysłu 18 letnich idiotów. Wiem, wiem, tylko się zastanawiam. Czy 300 zł z portfela, pierścionek, i telefon komórkowy są warte życia tego idioty który napadł. Policja zrobiła swoje, złapała łobuza. Czy warto się jarać koncepcją ochrony domu przez strzelanie do złodzieja.

http://www.tvn24.pl/handlowali-bronia-policjanci-znalezli-ja-w-calkiem-wymyslnych-schowkach,425436,s.html

tutaj CBS znalazło „9 karabinków wraz z tłumikami, 7 sztuk broni myśliwskiej oraz 3 pistolety, a także 36 elementów broni w postaci luf, zamków i szkieletów broni. Śledczy ujawnili też 2 tysiące sztuk amunicji różnego kalibru” . Pochowana w kurniku, w psiej budzie itd. No i miała tłumiki wiec w rozumieniu Pana Marciniaka, lokalnego rzecznika policji ” Tłumiki zastosowane w broni jednoznacznie wskazują na charakter, w jakim broń była lub mogła być wykorzystywana. Biegli ustalą, czy broń nie posłużyła w przeszłości do popełnienia przestępstwa – tłumaczy Marciniak.” Panie Marciniak bardzo ładnie pan to wytłumaczył tylko z tego co widze na tych zdjęciach tam sa jakieś samoróbki do kalibru .22Lr, tłumiki do tego są praktycznie dostepne wszędzie bo w dużym stopniu pasują do nich tłumiki do wiatrówek. Chciałbym zaznaczyć że wiatrówkowcy powszechnie używają tłumików, a w całej Europie tłumik wskazuje jednoznacznie że użytkownik nie chce robić hałasu w lesie na polowaniu lub na strzelnicy. W całej Europie takie jest jednoznaczne postrzeganie tłumików panie Marciniak.

To wszystko to materiał z jednego dnia.

I tylko z Polski. Jak ludzie mają postrzegać broń pozytywnie kiedy w wiadomościach słyszą o  bandytach z bronią, lub o strzelaninie lub napadzie. A jak ktoś się zainteresuje strzelectwem, zapisze się do ROMB to w organizacji obecnie dominuje hasło ” chce mieć prawo strzelać do bandziorów” albo „chce mieć broń do ochrony miru domowego i strzelać do bandziorów”. Do tego należy dodać obowiązkową porcję newsów z Ameryki że ktoś kogoś zastrzelił i mamy ramówkę dnia wypełnioną.

Fajnie że udało się zrobić chociaż te pare banerów na temat strzelania sportowego i kolekcjonowania

W ramach bonusu:

http://www.tvn24.pl/zdjecia/bron-w-pianinie-nieoczekiwane-odkrycie-kolskich-policjantow,36083.html#p1

mrożące krew w żyłach każdego pianisty odkrycie, broń w pianinie.

Zrzut ekranu 2014-05-7 o 13.16.19

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kalasznikowy-skorpiony-i-narkotyki-cbs-kontra-gang-bukatego,378132.html

– gang bukatego, narkotyki, karabiny, pistolety, tłumiki. Czyli standard. No i w materiale wido (udostępnionym przez Policję oczywiście muzyka jak z „Obcego” lub innego horroru.

Macie pomysł jak zmienić taki przekaz ?

Co zrobić żeby zarzucić media koncepcją – strzelanie jest ok, kolekcjonowanie broni to wspaniała pasja, strzelectwo sportowe to piękna dyscyplina sportu, umiejętność strzelania to obowiązek każdego patrioty itp itd.

Ciekaw jestem pomysłów. Nie mówię że ROMB z nich skorzysta. Najpewniej nie. Ale możemy zrobić coś oddolnie, nie czekając na ROMB, nie licząc że coś sie stanie podobnie jak nie ma co liczyć na  PZSS, PZL, LOK, MSW czy MON.

A może? Może ktoś zna kogoś z kim warto rozmawiać w PZSS, w PZL, w MON, LOK czy MSW. Albo w ROMBie 😉 Dajcie znać, może uda się zainicjować jakąś akcję.