Share
<!--:pl-->No stock needed<!--:-->

No stock needed

NSN – No stock needed.

temat znany z roku 2012 ale wciąż robi wrażenie 😉 Zanim ktokolwiek zastanowi się po co amerykanie usuwają kolbę i zamiast tego wstawiają sobie takie coś do opierania broni o szczękę, trzeba zaznaczyć że wcale nie są tak głupi. Po prostu maja gorzej niż my. To znaczy u nich karabin – rifle musi mieć lufę dłuższą niż 16 cali. A jakby chciało się mieć coś bardziej poręcznego niz 16 calowy drągal? Trzeba mieć bullpupa (stąd taka fascynacja AUGiem w Ameryce i rekordowa sprzedaż Tavorów) lub przerobić tani popularny karabinek AR15 na pistolet. Żeby lufa mogła być krótsza niż 16 cali musimy po prostu usunąć kolbę wtedy rejestrujemy tą broń jako pistolet.
Ale w przypadku AR pozostaje głupio wyglądająca pałka w miejscu kolby bo Stoner nie był tak mądry jak Kałasznikow i zamiast żerdzi zlokalizowanej w komorze zamkowej, zrobił sobie wielką tubę ze sprężyną powrotną która równocześnie była częścią kolby. No i nie da się jej usunąć. Więc ktoś wpadł na pomył żeby dodać do tej rury … oparcie na brodę. Wtedy będzie można strzelać jak z karabinka mierząc normalnie.

A najlepsze że to działa.

wygląda idiotycznie ale działa i ludzie którzy to testowali powstrzymywali się już od krytyki że to idiotyzm. Mimo to biedni Ci amerykanie. Naprawde pod względem regulacji niektórych mają gorzej niż my.

źródła fot: nieoceniony thefirearmblogktóry polecam bardzo. Generalnie jakbym miał pomyśleć kim chciałbym być jak dorosnę, to byłbym takim gościem co prowadzi thefirearmblog.com

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi w wątku
0 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najgorętsze komentarze
1 Autorzy komentarzy
micone Ostatni autorzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
micone
Gość
micone

Głowa mnie boli od samego oglądania. Nikt mnie do tego nie przekona a obciążenie stawów skroniowo-żuchwowych jest tu tak potężne, że ból głowy jest więcej niż pewny. Skoro poważne dolegliwości z wspomnianych stawów może powodować przeciążenie ich żuciem gumy to w tej sytuacji nie widzę inaczej. Oparcie broni o bark „działa” głównie z powodu masy barku a masa żuchwy z zębami to pewnie maksymalnie jakieś 200-300 gramów. Reszta energii jest wytracana przez stawy i miękkie tkanki tej okolicy.