Share
<!--:pl-->ASG czy Broń palna – rozsądzamy raz a dobrze.<!--:-->

ASG czy Broń palna – rozsądzamy raz a dobrze.

No wiec ostatni artykuł BoRysa na temat ASG był jak..

konkretna garść obornika rzucona na szybkoobrotowy wentylator. Chodzi dokładnie o artykuł „wyrzuć ASG” http://gunblog.eu/2014/07/wyrzuc-asg/ No wiec ja rozumiem intencje BoRysa i chciałbym żeby więcej strzelców airsoftowych, milsimowców, asgejów czy jak to się nazywa zabrało się za prawdziwe utylitarne szkolenia – manewrów, surwiwalu, SERE i dołączyło do tego trening strzelecki. Pot krew i łzy. Oczywiście każdy robi co chce i jak ktoś se woli popykać zamiast spędzać czas na prawdziwym szkoleniu obronnym to ma oczywiście prawo.

stwierdziłem jednak, że poszukam argumentów do dyskusji co lepsze: ASG czy Broń Palna.

…jak kogoś artykuł BoRysa nie przekonał. No i znalazłem chyba argument konkretny. Enjoy!

8
Dodaj komentarz

avatar
6 Wątki komentarzy
2 Odpowiedzi w wątku
0 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najgorętsze komentarze
6 Autorzy komentarzy
Tomaszwidok z górytaki jedenTigrpower Ostatni autorzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Gość
Piotr

Jeśli tamten artykuł to „garść obornika rzucona na szybkoobrotowy wentylator” to powyższy wpis nie wnosi absolutnie niczego, a jedynie potwierdza jego miałkość. Trudno nie zauważyć, że wspomniany artykuł był nie tyle zachętą to treningów strzeleckich co atakiem na ASG, jako sportu szkodliwego. Jak rozumiem fakt, że ASG uległo uszkodzeniu od prawdziwej kuli, a prawdziwy karabin od plastikowej nie, jest tym koronnym argumentem przeciw uprawianiu ASG? Pan tak na poważnie?

power
Gość
power

Ja absolutnie nie na poważnie. Za to ty tak 😉
Spokojnie to tylko film. Po prostu lubię strzelać do różnych rzeczy szczególnie z wielkokalibrowych karabinów dlatego tak bardzo mi się podoba 🙂

Tigr
Gość
Tigr

Nie oszukujmy się. W przypadku wojny (w nawiązaniu do idiotyzmów związanych z pierwszym artykułem) panowie ze stowarzyszeń strzeleckich wniosą niewiele więcej od ludzi związanych z asg czy jakimkolwiek ugrupowaniem paramilitarnym. Nie ma sensu obrzucać się błotem bo jedno i drugie to zabawy dla dużych chłopców. Jeżeli ktoś poważnie myśli o przygotowaniu na wypadek obrony kraju to powinien pomyśleć o zawodowej służbie wojskowej (szkolenie strzeleckie, taktyczne , logistyczne , manewry , misje zagraniczne itp itd) bo tylko takowa jest w stanie zapewnić mu odpowiednie doświadczenie. Panowie strzelający do tarcz czy to statycznie czy taktycznie będą po prostu cywilami, którzy są obyci… Czytaj więcej »

taki jeden
Gość
taki jeden

W przypadku wojny jak wejdą np. Rosjanie to zrobią to samo co po wejściu do Polski w 1939 roku. Wymordują wszystkich posiadaczy legalnej broni palnej oraz członków organizacji paramilitarnych, obronnych i rekonstrukcji historycznej. Pierdzielić się nie będą – patrz Czeczenia.

widok z góry
Gość
widok z góry

Wkleję tu to co napisałem w oryginalnym artykule. Pozdrawiam. Nie zajmuję się ani airsoftem, ani strzelectwem. Natomiast zajmuję się zawodowo socjologią i jednym z moich głównych narzędzi pracy jest analiza porównawcza. Amatorsko zajmuję się również historią wojskowości i strategiami wojskowymi. Tydzień temu przypadkiem trafiłem na ten tekst i zaintrygował mnie on, oraz skłonił do przeprowadzenia badania na poruszany tu temat – tzn. czy racje ma autor artykułu i airsoft jest tylko zabawą, a jedynym sportem wartym uwagi jest strzelectwo sportowe, czy odwrotnie. Po tygodniu czytania róznych publikacji wielu fachowców w obu dziedzinach przedstawiam wyniki analizy. Otóż ból dupy macie Państwo… Czytaj więcej »

Tomasz
Gość
Tomasz

Z jednej strony w obu artykułach wypisane są oczywiste oczywistości, z drugiej nie rozumiem w ogóle sensu takiego porównania. Replika ASG z bronią palną ma wspólny tylko ogólny wygląd i każdy kto bawi się plastikowymi kulkami doskonale wie, że tu nie ma cienia realizmu. Artykuły przeczytałem i odebrałem jak swego rodzaju atak i przejaw niechęci do środowiska ASG, którego w ogóle nie rozumiem. Sam chodzę na strzelanki, mam kilka replik i w przypadku każdej z nich wiem jakie mają ograniczenia. PKM z magazynkiem na 5tys pocisków i który może strzelać ogniem ciągłym przez 10 minut 😀 No oczywiste jest to,… Czytaj więcej »

trackback

… [Trackback]

[…] Information on that Topic: gunblog.eu/2014/08/asg-czy-bron-palna-rozsadzamy-raz-a-dobrze/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Here you will find 50614 additional Info on that Topic: gunblog.eu/2014/08/asg-czy-bron-palna-rozsadzamy-raz-a-dobrze/ […]