Polacy uzbrojeni jak Papuasi.

Max mówi jak jest.

nie będę komentował bo Max Kolonko mówi wszystko jak trzeba, poza tym że pisaliśmy że Polacy to rozbrojony kraj zanim to było modne. Myślę że w realiach EU wyglądamy mniej więcej jak poniżej.

papuasi-z-baliem-valley-wsrod-papuasow-300183-large

 • http://wildwolf.pl/ wildwolf.pl

  Kwestia, jak zmienić podejście mentalne Polaków do broni? Moim zdaniem należy zacząć od podstaw. Zmienić program nauczania Przysposobienia Obronnego, więcej zajęć na strzelnicy, zajęć terenowych. Ludzie muszą się nauczyć że:

  1. Broń to nie zabawka
  2. Nie każdy musi posiadać broń
  3. Posiadanie broni to pewna kultura jej użycia (którą musimy wypracować)

  Wraz zmianą mentalną powinny iść zmiany prawne. Należy powoli popuszczać ostre regulacje dostępu do broni. Dzięki tym dwóm zmianą ludzie zaczną postrzegać broń nie jako „złowieszczy środek do mordowania” ale jako środek obronny. Tym samym zmiana mentalna wymusi zmianę rynku, który dostosuje się do ludzi. Polacy posiadający broń, przestaną być jako Naród łatwym celem :)

  Oczywiście trochę do ogólne i na szybko, ale powinno to iść mniej więcej takim tokiem. :)

 • Piotr Szelągowski

  http://bezprzesady.com/aktualnosci/asg-asg-air-soft-game-przygotowanie-do-realu – to konieczne do szkolenia. Powinniśmy rozpocząć też przygotowania ogólno-narodowe do szkoleń strzeleckich. Dla samej idei dobry sport jak każdy inny a jak byśmy byli w nim najlepsi na świecie… to coś by to znaczyło.

 • Auerr

  Wystarczyłoby przyznawać licencje (nie pozwolenia) niekaranym zainteresowanym, którzy przeszliby kurs bezpiecznego posługiwania się bronią (nie zaglądaj do lufy naładowanej broni, upewnij się że w komorze nie ma naboju itd.). Zamordować drugiego człowieka można wszystkim, od gołej ręki, przez kawałek szkła po kamień. Jeśli ktoś mordercą nie jest, to nawet mając automatyczny karabin szturmowy w piwnicy, krzywdy nikomu nie zrobi, co pokazuje przykład Szwajcarii.

 • Pingback: Ivon Gregory()

 • Pingback: creditmattersinc.org()

 • Pingback: Gloria Dillenburg()

Gunblog - Broń PalnaGunblog - Broń PalnaGunblog - Broń PalnaGunblog - Broń Palna