Share
<!--:pl-->Romb po Walnym Zebraniu 2.0<!--:-->

Romb po Walnym Zebraniu 2.0

Jak wiecie jestem chyba jedynym komentatorem działań Stowarzyszenia Romb.

Bo dotychczas o tym stowarzyszeniu się za bardzo nie pisało. Zresztą cokolwiek napisałem (a poniżej chyba niektóre artykuły) było odbierane jednoznacznie negatywnie przez poprzedni, ten co był przed chwilą i przez obecny zarząd również.

Właśnie odbyło się Walne Zebranie Stowarzyszenia.

Byłem chyba najbardziej zainteresowanym członkiem Romb aby na to zebranie ktoś faktycznie przyszedł. Popełniłem 2 zaproszenia hejtowane przez jednego z członków zarządu na bron.iweb i usuwane z facebookowej grupy Romb przez obecnego Prezesa Romb.

Finalnie zaproszenia wrzucane na grupę prowadzoną przez obecnego prezesa Romb były usuwane zresztą razem z autorem. Czemu? Nie wiem. Wydawało mi się że celem Zarządu jest to by jak najwięcej członków było na Walnym Zebraniu, ale mniejsza o to.

IMG_0443

Walne było drugie, bo poprzednie było chyba w czerwcu czyli raptem 6 miesięcy temu. Okazało się że wpłynęły dwie skargi do organu nadzoru ze względu na błędy formalne i Zarząd postanowił zwołać je ponownie, tym razem jednak powiadomić skutecznie członków.

Było w tym samym miejscu czyli na Stadionie Narodowym czyli na bogato. Było dobrze oznaczone, była kawa, herbata i ciastka, było kilka osób, mieliśmy ładny widok z okna w sali, no i przyszło 2 x więcej osób niż poprzednio czyli 37 osób. Z czego głosować mogło 29 (członkowie dożywotni zgodnie ze statutem). Czyli sukces. Romb ma obecnie ponad 2000 członków, wielotysięczny budżet, Zarząd składa się aż z 7 osób, Komisja Rewizyjna z 5 osób. Razem 12 osób pracuje na full dla Stowarzyszenia. Tak było:

Relacja z zebrania była pisana na szybko na https://www.facebook.com/events/781487301905868 bo na głosowaniu członkowie zebrania demokratycznie byli przeciw rejestracji zebrania. Chyba wszystkie głosowania przechodziły przeważającą ilością głosów – 28/29 głosów za.

Nie było absolutorium dla poprzedniego zarzadu ani nie były prezentowane sprawozdania z prac zarządu lub komisji bo sprawozdania merytoryczne i finansowe były (wg informacji udzielonych na zebraniu przez prowadzącego) przyjęte na poprzednim zebraniu. Od poprzedniego Zarządu. A od obecnego nie było sprawozdań i nie było udzielane absolutorium. Czy to dobrze czy źle? Ja bym chciał otrzymać sprawozdanie merytoryczne i finansowe Romb dla członkowskiej i dziennikarskiej ciekawości, ale coś mi się wydaje że jeśli chciałbym naprawdę dowiedzieć się czy istnieją to przyjdzie mi poprosić o nie w KRS lub organie nadzorczym.

Nowy Stary Romb.

Co mogę napisać? Ponad 2000 członków – 29 głosujących na zebraniu.. Nie została zaprezentowana żadna informacja lub sprawozdanie o tym co się stało od zmiany Prezesa (to już rok chyba), ani od poprzedniego Walnego (pół roku). Nie mówiliśmy na walnym o organizacji, strukturze terenowej ani strukturze funkcjonalnej, nie mówiliśmy o marketingu-promocji, ani o współpracy z innymi instytucjami i organizacjami, nie rozmawiano o podziale obowiązków ani nie omawialiśmy projektów działań w gronie zebranych. Członkowie nowi – starzy mówili o tym co robili w życiu kiedyś, a nie o tym co będą robić (oprócz Rafała Kawalec tutaj oddaje honor). Nie mówiliśmy o legitymacjach co to je zaprojektowaliśmy dla Romb o które swojego czasu wszyscy się dopominali (vide: http://gunblog.eu/2014/07/legitymacje-romb/). Za to mówiliśmy o stronie www, że będzie za raptem parę dni. Hmm. To jak nie o ma czym pisać..

to napiszę chyba tylko komunikat.

„W dniu 11 stycznia 2015r., na Walnym Zebraniu Członków został wybrany:

7 – osobowy Zarząd Ruchu Obywatelskiego Miłośników broni w składzie: 
Andrzej Turczyn – Prezes
Jacek Jakubczyk – Wiceprezes
Artur Wołosz – Sekretarz
Artur Jabłoński – Skarbnik
Rafał Kawalec – Członek
Mirosław Klekot – Członek
Tomasz Kowalski – Członek

Ci Panowie:

IMG_0463

oraz pięcioosobową Komisję Rewizyjną w składzie: 
Jacek Tarka – przewodniczący
Tymoteusz Chojecki – Członek
Marian Kopiec – Członek
Jan Staniszewski – Członek
Konrad Tkaczyk – Członek

Ci Panowie:

IMG_0464

Walne Zebranie Członków zobowiązało nowy Zarząd do zorganizowania jeszcze w tym roku konferencji programowej naszego Stowarzyszenia.”

No i fajnie. Jestem przekonany, że nowi członkowie zarządu i komisji rewizyjnej chcą działać.

I zarówno im a także tym którzy faktycznie świadczą pracę dla Romb przez ostatnie lata lub wspierają organizacje woluntatywnie – życzę szczerze powodzenia, zapału i siły do pracy. Zapraszam Was do zapoznania się z tym o czym pisałem w poprzednich artykułach (np. ten: http://gunblog.eu/2014/03/struktury-terenowe-romb/ ) i działajcie. Zarządowi i Komisji Rewizyjnej życzę i wymagam jako członek by wyznaczył faktyczne zadania, ogłosił je i realizował. Andrzejowi Turczynowi życzę by nas nie zawiódł i stworzył silną strukturę funkcjonalno – terytorialną pełną zaangażowanych członków.

A czy się uda.. nie jestem optymistą. Ale bardzo chciałbym się mylić.