Share
<!--:pl-->Policja to kopalnia beki<!--:-->

Policja to kopalnia beki

no naprawdę co tydzień przychodzą newsy

i czasami nie wiem jak ogarnać głupotę poszczególnych wiadomości których źródłem są przecież wojewódzkie komendy policji.  Tylko dwie wrzuty z tego tygodnia

Opowieść jednego kolegi z tajnej grupy na facebooku 😉

„Moje doświadczenia w WPA Łódź: Tym razem zostałem skierowany do zupełnie innego pokoju niż dotychczas celem rejestracji broni sportowej do celów sportowych. Zostałem także już trzeci raz obsłużony przez zupełnie inną osobę. Przedstawiłem umowę sprzedaży oraz książeczkę i tu zaczęły się schody. Wynikła następująca rozmowa:

Policjant: „Ale co to jest?”
Ja: „Przepraszam, nie rozumiem?”
Policjant: „No kbk AKM? To pistolet czy rewolwer jest?”
Ja: (w tym miejscu pojawiło się lekkie osłupienie z mojej strony ale szybko się otrząsnąłem i odpowiedziałem) „Karabinek AKM”
Policjant: „Mhm czyli to jest karabin…
Ja: „Karabinek!”
Policjant: „A co to za różnica?”
Ja: (znów chwila osłupienia) „Strzela troszkę inną amunicją.”
Policjant: „Mhm… A jakie Pan ma pozwolenie? Do jakich celów?”
Ja: „Do celów sportowych”
Policjant: „A co to jest ten AKM? Co to za broń?”
Ja: (chwila zamyślenia jak mu wyłożyć sprawę by zrozumiał) „To jest popularny Kałach”
Policjant: „Mhm…” (zaczął wpisywać do książeczki i po chwili się zatrzymał i kontynuuje) „Ale to Pan nie może tej broni mieć na pozwolenie sportowe.”
Ja: (W tym mniej więcej miejscu utnę rozmowę i powiem tylko że wygłosiłem monolog na podstawie tego co pamiętałem z UOBIA i uświadomiłem go że jednak mogę. Mało tego pokazałem mu palcem 1 oraz 2 wpis do książeczki gdzie jak byk jest zarejestrowana taka sama broń.)

Facet w końcu uległ i dokonał stosownego wpisu który chyba przemilczę i żebyście uwierzyli wkleję zdjęcie na pamiątkę dla potomnych.  Nie wiem czy się śmiać czy płakać ze stopnia świadomości Polskich policjantów a facet na oko wglądał na 35 lat.”

i teraz wzmiankowana fota. Tak „KARABINEN”

12006127_969922709738645_3333853382738406756_n

i drugi news:

Układał bruk i znalazł pistolet.

Mieszkaniec Brzeszcz prowadził prace brukarskie na własnym podwórku. W ich trakcie wykopał z ziemi pistolet. O znalezisku poinformował policję. Do zdarzenia doszło w środę po południu. 42-letni brzeszczanin przygotowywał grunt pod bruk. Nagle natknął się na metalowy przedmiot przypominający broń palną. Policjanci zabezpieczyli zardzewiały w dużej mierze pistolet. Przekażą go do ekspertyzy, która odpowie na pytania, jaki to konkretnie model broni i z jakiego okresu pochodzi. (źródło: http://kontakt24.tvn24.pl/ukladal-bruk-i-znalazl-pistolet,2937695,ugc)

i teraz fota:

Zrzut ekranu 2015-09-10 o 01.20.50

Tak. To wiatrówka Predom-Łucznik Wz. 1970. Zresztą bardzo fajna konstrukcja, można dostać ją za nieduże pieniądze. Znana w Polsce każdemu młodemu człowiekowi. No chyba że Gimbaza nie za bardzo się orientuje. Świetnie pisał o nim Tomasz Skory w artykule : http://www.rmf24.pl/ciekawostki/news-wywiad-prl-ukradl-jamesowi-bondowi-wiatrowke,nId,1420390

Zastanawiam się jak można być tak ograniczonym by oddać wiatrówkę do ekspertyzy. Słyszałem że oddawane są repliki ASG, a nawet kiedyś do CLK trafił wykonany ze stopu aluminium odlew broni (kawałek metalu bez jednej ruchomej części), ale kiedy czyta się o tym samodzielnie czasami ciężko uwierzyć że to się dzieje naprawdę. Ciekawe co będzie w przyszłym tygodniu

ps. w ramach promocji instrukcja do Łucznika 🙂