Share
Aukcja Broni po raz trzeci.

Aukcja Broni po raz trzeci.

Krótka notka dla zainteresowanych kolekcjonerstwem broni ale może i reszta z Was znajdzie tu coś dla siebie.

Zaczęła się kolejna, trzecia już internetowa Aukcja Broni.  Jest to kontynuacja pomysłu pewnego znanego sklepu oferującego broń historyczną. Podobnie jak na poprzedniej aukcji w ofercie znajduje się broń zarówno pochodząca z prywatnych kolekcji, jak i z oferty organizatora oraz innych sklepów. Do tej pory miałem przyjemność brać czynny udział we wszystkich poprzednich edycjach, włącznie z pamiętną aukcją parkietową.

Zdjęcie pochodzi z oferty trzeciej Aukcji Broni.

W przeciwieństwie do poprzedniej edycji, gdzie dochodziło do kuriozalnych sytuacji gdy cena wywoławcza przekraczała maksymalną wycenę przedmiotu, tym razem poziom otwarcia licytacji został ustalony na rozsądnym poziomie. Jednak nadal widać które pozycje pochodzą z oferty organizatora, a które ze sklepów biorących udział w aukcji.

Spora część oferowanej broni pochodzi z dobrych, prywatnych kolekcji. Serce mi się kraje gdy widzę niektóre pozycje i stan swojego portfela.  Roth Krnka, Steyer 1911 Hahn, Walther Standard 1925 to tylko kilka z ciekawych pozycji. Ciekawych i nieczęsto spotykanych na rynku. Jak tak to piszę to dochodzę do wniosku, że portfel da się chyba odchudzić jeszcze bardziej. Może więc o coś z Wami zawalczę?

Szkoda jednak, że większość wystawionej broni to broń krótka. Nie każdy jest nią zainteresowany i niestety zmniejsza to krąg odbiorców, do których skierowana jest ta oferta. Liczę jednak na zmianę tego trendu tym bardziej, że muszę uzupełnić kolekcję o brakujące egzemplarze.

Podsumowując. Wyraźnie widać, że organizator potrafi uczyć się na własnych błędach i tym razem nie dopuścił do pojawienia się kompletnie niepoważnych pozycji. Dość znacznie zróżnicował wystawioną ofertę, należy jednak pamiętać, że jest to aukcja broni kolekcjonerskiej, więc nie znajdziemy tu zbyt wiele broni współczesnej.

Co najciekawsze, wygląda też na to, że ta forma sprzedaży ma mieć charakter cykliczny. Świadczy o tym nie tyle to, że jest to trzecia z kolei aukcja, co fakt zapowiedzi trzech kolejnych odsłon wydarzenia. Czy trafi ono na stałe do kalendarza świata strzeleckiego, zależy tylko od nas kupujących. Ja mam nadzieję, że tak. Lubię kupować broń poniżej ceny rynkowej i z pewnych rąk. Trzymam więc kciuki.