Share
Policyjny obłęd – czyli wykończyć posiadacza broni

Policyjny obłęd – czyli wykończyć posiadacza broni

[ Edit: – dalszy ciąg tej sprawy opisujemy w tym artykule ] Na zdjęciu są normalni ludzie prawda? Pasjonaci strzelectwa, posiadacze broni. To koledzy ze strzelnicy i klubu Nietoperek w Międzyrzeczu. Jest i Kasia i Andrzej Chylińscy. Wydawałoby się, że posiadacz broni to osoba zaufania publicznego bo w końcu nigdy nie karana, przebadana przez certyfikowanych psychologów z ograniczonej listy, z nieposzlakowaną opinią. Takim to władze powinny ufać prawda? Nieprawda. Szczególnie wtedy gdy spotka was w życiu coś strasznego, Państwo wam dopierdzieli. Chcecie wiedzieć co zrobi z wami Prokuratura i Policja jeśli jesteście posiadaczem broni i stracicie bliską osobę?

Już wyjaśniamy:

Andrzej jest strzelcem, działaczem sportowym, właścicielem strzelnicy, kolekcjonerem broni, byłym Policjantem. Piątek, przed południem. 14 czerwca. Andrzej jest świadkiem tragicznych wydarzeń, morderstwa żony – Kasi. Zginęła niedaleko niego. Następnie 23 letni bandyta podszedł do Andrzeja, wymierzył w jego kierunku i nacisnął spust. Broń nie wypaliła, a Andrzejowi udało się obezwładnić mordercę. Następnie powiadamia Policję, ratuje swoją żonę, reanimuje ją. Ale Kasi nie da się już pomóc. Uratował za to życie innych.

Uratował 48 osób.

Tyle osób było na liście którą przygotował skurwysyn Maksymilian S. 23 letnie bydle które chciało zabrać broń a potem pozabijać każdego ze wsi kogo znajdzie.  Podczas przesłuchania sprawca przyznał, że żałuje, ale wyłącznie tego, że udało mu się zabić „zaledwie” jedną osobę. – On zamierzał wybić całą wieś. Chciał zostać polskim Breivikiem – twierdzą anonimowi policjanci w rozmowie z „Super Expressem”. Policja, pogotowie, prokurator. Andrzej wciąż zakrwawiony wpada w obroty prokuratorskiej machiny. Po traumatycznych przeżyciach i śmierci żony, zostaje przesłuchany na Komendzie Powiatowej Policji w Międzyrzeczu. Postępowanie jest w sprawie zabójstwa i usiłowania zabójstwa. Sprawca ujęty na gorącym uczynku, przyznaje się do winy, siedzi parę pokoi dalej. Wydawałoby się, że Andrzej – ofiara i bohater zarazem, powinien zostać objęty opieką i wsparciem. Tak się wydaje, bo czeka go jeszcze rozmowa z psychologiem. Andrzej chce spotkać się z rodziną, mamą żony. Poniósł ciężką stratę. Ale dowiaduje się, że rozmowa z psychologiem musi być, procedury. Wydawałoby się że to coś pomoże. Tymczasem dla psychologa najważniejsze było coś innego.

Oddaj broń człowieku.

Psycholog przekonywał go by …oddał broń. Najlepiej teraz, od razu. Po co? „Bo wiesz żeby ktoś ci nie zarzucił czegoś, że będziesz się mścił, żeby nikt tego nie wykorzystał,”. Andrzej mówi, że chce już do rodziny, że możemy o broni porozmawiać w poniedziałek, wtorek. Bo ma 200 sztuk broni, bo przeżył tragedię, bo chce do rodziny i do domu, spotkać się z mamą Kasi. Policjanci …blokują drzwi. Psycholog naciska by się zgodził na oddanie broni. Andrzej mówi dość i wychodzi. Tylnym wyjściem – z komendy Policji na której pracował wiele lat.

Wraca do domu ale wkrótce pojawiają się policjanci i wciąż przyjeżdżają nowi, naprędce ściągnięci przez Prokuraturę w Gorzowie Wielkopolskim. Rozpoczynają przeszukanie i przejęcie broni. Nie mają postanowienia prokuratora. Dokonują przeszukania mieszkania …ofiary, mieszkającej 30 km od strzelnicy. I zaczynają zabierać broń. Kilkunastu policjantów rozbiegają się po domu, robią co chcą. Blokują, zamykają całą ulice (!), nie dopuszczają bliskich osób i rodziny. Przez kilka kolejnych godzin, do późnej nocy wynoszą broń i amunicję. Rzucają zabytkowe kolekcjonerske egzemplarze, wrzucają na samochody jedną broń na drugą, ciężki karabin i akcesoria na drogie historyczne egzemplarze. Na to skrzynki i pudełka z amunicją opisywane pobieżnie „pudełko szare z napisem GGG w środku amunicji sztuk 50”. Andrzej z rodziną przeżywają żałobę, jest wieczór, kilkunastu policjantów krąży po domu i wynoszą hurtem wszystko. Wszystko co ma, wszystko z czego się utrzymuje.

Zabierają broń jego, broń Kasi oraz ..innych członków rodziny którzy mieszkają pod tym samym adresem. Protokół podpisuje członek rodziny, „podpisz pan ktoś musi”. Andrzej nie jest w stanie. Przed północą opuszczają jego dom.

„Na blachę”

albo jak się częściej mówi „na szmatę”.  Przeszukanie odbyło się „na legitymację policyjna”, bez zlecenia prokuratury. Zdarzają się sytuacje, gdy przeszukanie musi zostać przeprowadzone niezwłocznie, gdyż nie ma czasu oczekiwać na wydanie przez prokuratora postanowienia. Zwłaszcza, gdy mogły by ulec zatarciu dowody przestępstwa. W takiej właśnie sytuacji Policja bądź inne uprawnione organy nie potrzebują decyzji prokuratora, aby przeprowadzić przeszukanie i mogą tego dokonać na podstawie nakazu wydanego np. przez komendanta komisariatu bądź na okazując legitymację służbową. Sytuacja przeprowadzenia przeszukania przez Policję bez postanowienia wydanego przez prokuratora może mieć miejsca jednak wyłącznie w sytuacjach niecierpiących zwłoki, w innych przypadkach gdy jest taka możliwość postanowienia o przeszukania winno być wydane przez prokuratora, bądź sąd gdy przeszukanie wyjątkowo jest dokonywane na etapie postępowania sądowego.

Ujawnianie broni u posiadacza broni.

Kilka dni potem Andrzej otrzymuje postanowienie o zatwierdzeniu przeszukania. Które było prowadzone w celu ujawnienia broni. I wszystko jest ok. Mimo że Andrzejowi na żadnym etapie postępowania nie postawiono żadnych zarzutów. Nie ujawniono żadnej nielegalnej broni czy amunicji, Andrzej nie groził sprawcy, nie mówił nic o zemście. Nie było żadnych podstaw do pilnego zaboru broni i jej „ujawniania”. Człowiek jest posiadaczem broni, ma na nią pozwolenia. Sprawcą jest, co stwierdzono od razu Maksymilian S. No ale zgodnie z treścią postanowienia – decyzja była w pełni zasadna. A totalny chaos i napad na ofiarę w jego własnym domu bez uzasadnienia to „prawidłowo przeprowadzone i udokumentowane czynności”


 

Mija prawie miesiąc. Od tamtej chwili nikt się do niego nie odzywa. Ani pisma, ani telefonu. Nic. Ofiara przestępstwa straciła bliską osobę i jedyne źródło utrzymania.  No i co z tego? Kogo to obchodzi? Broń zalega rzucona gdzieś w magazynie. Prokuratura i policjanci gorączkowo starają się teraz uzasadnić te czynności i dobrać dobre uzasadnienie. Bo w resorcie jak zawsze – najlepiej mieć dużo papieru by przykryć 4 litery. Andrzej nie mógł odzyskać nawet …rzeczy osobistych żony, bo po co. Niech leżą w papierach i magazynie dowodów.

Policja i Prokuratura traktują ofiarę i bohatera w jednym jak.. jak szmatę, jak bandziora. Brawo minister Ziobro!

Nabój poza szafą? Nie wyślesz papierka w terminie? Chłopaki ci dowalą. A teraz najlepsze. Dowiedzieliśmy się, że Prokuratura właśnie chwilę temu uwzględniła zażalenie Andrzeja – ofiary tej strasznej tragedii. I uznała że przeszukanie było niezgodne z prawem.

Ale … broni nie oddadzą. Bo teraz zostanie przekazana z magazynu Policji do magazynu Wydziału Postępowań Administracyjnych Policji. Do depozytu. To nic że człowiek nie ma za co żyć. Teraz będziemy sobie tą broń sprawdzać dokładnie. W końcu jak nabroiliśmy to trzeba teraz znaleźć jakieś uzasadnienie. Na pewno się uda, w końcu na 200 sztuk broni i tysiące sztuk amunicji można podrzucić jakiś nabój w egzotycznym kalibrze. To się dowali jeszcze jemu nielegalne posiadanie. Jakoś trzeba uzasadnić pracę 20 policjantów po godzinach i przejęcie broni wartej dziesiątki tysięcy złotych. Jak mawiał stalinowski prokurator Andrzej Wyszyński: Dajcie mi człowieka a paragraf się znajdzie”.

[ Edit: – dalszy ciąg tej sprawy opisujemy w tym artykule ]

 

48
Dodaj komentarz

avatar
37 Wątki komentarzy
11 Odpowiedzi w wątku
1 Followers
 
Najpopularniejsze komentarze
Najgorętsze komentarze
25 Autorzy komentarzy
TomekspartakusArekBylboMarco Ostatni autorzy
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ron
Gość
Ron

Wstydźcie się panie i panowie policjanci. To jest skandal .

Jon
Gość
Jon

Polacy wybrali taka wladze , takie rzady to co sie teraz dziwia . Dyktatura , policja i prokuratura robi co chce

Daromer
Gość
Daromer

Tak ,bo Platforma to chciała „karabin w każdym domu” zwłaszcza p.Pieńkowska.

Katie
Gość
Katie

Taaa, bo w 2010 roku peło nie zmieniło prawa. A co mamy od czterech lat w temacie? Jest łatwiej? Jajco.

Tomek
Gość
Tomek

Podejście „milicji” do broni palnej w rękach cywili jest znane i niezmienne niezależnie od aktualnie rządzącej ekipy. Rządy się zmieniają, ministrowie też, ale biurwy pozostają niezmienne i nietykalne… i jednocześnie nie ponoszą odpowiedzialności za swoje decyzje. I jak długo nie będą odpowiadać materialnie za swoje decyzje, jak długo żadna biurwa nie wyleci na zbity pysk z roboty za ewidentnie szkodliwe działania – tak długo nic się nie zmieni.

Piotr Lisiecki
Gość
Piotr Lisiecki

A nazwisko psychologa? W końcu to on nakręcił aferę.

Mariusz
Gość
Mariusz

Ręce kurwa opadają, ja ostatnio miałem sytuację z policją. Wpadli do mojego warsztatu bez nakazu tak na szmatę i szukali kradzionych części. Łazili godzinę, wystraszyli klientów no chujnia na całego, a na koniec nawet nie przeprosili. Ciekawe było to, że nie wiedzieli, że w firmie mam broń i dopiero kiedy im powiedziałem co mam w szafie popuścili w stringi i chodzili za mną jak cień. Byle bym nic nie wyciągnął z szafy i ich nie odjebał chyba? Bo nie wiem po co? No mniejsza. Z tego co tu widzę to wiem, że mamy jako obywatele chuja do powiedzenia w tym… Czytaj więcej »

Czesio
Gość
Czesio

Wcześniej rządząca elyta bardziej ci się podobała?
Na chuj mieszasz w to politykę?

Paweł
Gość
Paweł

PIS i PO tak samo gówno warte.

Arek
Gość
Arek

Dokładne! PiS i PO to takie samo gówno…

Zdołowany
Gość
Zdołowany

Jestem coraz bardziej przekonany że głównym zadaniem organów państwowych jest gnębienie obywateli. :/

uysy
Gość
uysy

Wg Maxa Webera „Istotę państwa stanowi stosunek panowania ludzi nad ludźmi oparty na legalnej (lub za taką uznawanej) przemocy” https://pl.wikipedia.org/wiki/Monopol_legalnej_przemocy_fizycznej

Stefan
Gość
Stefan

Czy pan Chyliński występował o zwrot jego broni? Jest jakaś odmowa na piśmie?

adamk
Gość
adamk

I bardzo dobrze! Polaczki niech wiedzą gdzie ich miejsce. Odebrać im broń, wygonić ich firmy z Niemiec i Francji. Zabrać wszystko i zakazać wszystkiego. Polaczek ma pracować na taśmie u Niemieckiego Pana i kłaniać ma się wszystkim na wschodzie i zachodzie. Bardzo dobrze! Polskie bezużyteczne DNA musi być tępione i w konsekwencji sprowadzone tylko i wyłącznie do roli dostawcy taniej siły roboczej.

Anj
Gość
Anj

Jaki związek z artykułem ma Twój post?

gosc
Gość
gosc

@adamk
Napisac o tobie zes zafajdaniec i s..syn to napisac komplement

Czesio
Gość
Czesio

Przestańcie pierdolić o winie rządzących. Policja to państwo w państwie. Jaka by nie była władza, nikt zadzierać z nimi i ich związkami zawodowymi nie będzie. Ta patologia jest nie do wytrzebienia, póki na stołkach w tych związkach są starzy milicjanci.

Paweł
Gość
Paweł

Każdy rząd może wypierdolić całą górę policji i oni nie mają nic do gadania.
Wystarczy po takiej aferze wywalić prokuratora, policjantów decydujących o tej rewizji.
Reszcie policji obciąć premię. Nie podskoczą. Następni będą się bali robić takie rzeczy.
Ale główny problem, że całe MSWiA trzeba by wywalić. Policja nigdy nie będzie nic robiła jeśli góra nie daje pozwolenia na takie działania.

Jacob
Gość
Jacob

Brawo! Tubylcy nie powinni mieć dostępu do broni. To niebezpieczne i dla nich i dla nas.

Adam
Gość
Adam

Mam nadzieję że jednak min Ziobro oraz min Brudziński wyciągną konsekwencje i zalatwia sprawę jak mężczyzni zeby wyjść z sytuacji z twarzą.

Apis33
Gość
Apis33

Obudź się! Jojo już nie jest ministrem z miesiąc 🙂

Edek
Gość
Edek

Punktujesz w PO, w samorządy się wybierasz bo do EU nie wyszło? Po kiego mieszasz w politykę jak w gówno?

jantar
Gość
jantar

to nie skandal to fakt strzelnica dobrze prosperuje to czemu nie przejąć ją w inny sposób niedługo powitamy nowego właściciela szczelni cy i to jest fakt

Jaro
Gość
Jaro

Piszcie do posłów PiS z regionu. Zawalcie ich skrzynki waszymi słowami oburzenia i piszcie że jeśli rząd (minister Ziobro i ten od policji) nic z winnymi całej sytuacji nie zrobią to o waszym głosie mogą zapomnieć. Tysiąc takich listów daje do myślenia każdemu, bo to tylko ludzie i może i PiS wygra wybory ale każdy konkretny poseł boi się że nie on będzie grzał ławę w sejmie. Piszcie grzecznie ale z emocjami, nie prawnicze ułożone zdania ale to co wam leży na sercu i ciśnie się na język. Piszcie bo to oni mają władzę nad policją i prokuraturą- nikt inny.… Czytaj więcej »

Marco
Gość
Marco

Przestańcie robić z niego bohatera !!! Fakt zabili mu żonę i to jest straszne ale reszta to chore nakręcanie mediów. Policja zabezpieczyła mu broń i to normalne postępowanie tym bardziej że wyjdzie przy tym szereg nieprawidłowości związanych z zabezpieczoną bronią itd. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć zrzutkę na pomoc dla Andrzeja bo czytając tą historię jak ktoś dokładnie nie zna sprawy to wygląda to strasznie i cały świat jest przeciwko niemu. Powtarzam śmierć Katarzyny była straszna i niepotrzebna !!!! Ale reszta to już błędy i tylko chęć zarobienia pieniędzy nawet za cenę bezpieczeństwa. Nim zaczniemy mu stawiać pomniki i robić… Czytaj więcej »

Marco
Gość
Marco

Przestańcie robić z niego bohatera !!! Fakt zabili mu żonę i to jest straszne ale reszta to chore nakręcanie mediów. Policja zabezpieczyła mu broń i to normalne postępowanie tym bardziej że wyjdzie przy tym szereg nieprawidłowości związanych z zabezpieczoną bronią itd. Jestem jeszcze w stanie zrozumieć zrzutkę na pomoc dla Andrzeja bo czytając tą historię jak ktoś dokładnie nie zna sprawy to wygląda to strasznie i cały świat jest przeciwko niemu. Powtarzam śmierć Katarzyny była straszna i niepotrzebna !!!! Ale reszta to już błędy i tylko chęć zarobienia pieniędzy nawet za cenę bezpieczeństwa. Nim zaczniemy mu stawiać pomniki i robić… Czytaj więcej »

Bylbo
Gość
Bylbo

Proponuję skonfiskować wszystkie sztućce. 😂

Arek
Gość
Arek

Kurwa, rzygać się chce… 🙁
Współczuję Panu straty żony… 🙁

spartakus
Gość
spartakus

Najleprzym sposobem ubezwłasnowolnienia społeczeństwa jest jego rozbrojenie -cytat- Józef Stalin.

trackback

… [Trackback]

[…] Find More on on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More Info here to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Here you can find 17820 additional Info to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More on on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] There you will find 12811 more Information on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More here on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Information to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Info to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More Information here on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Here you will find 21062 more Information to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More Info here on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Info on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] There you will find 91245 more Info on that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Find More Information here to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] Read More on to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]

trackback

… [Trackback]

[…] There you can find 52422 more Info to that Topic: gunblog.eu/2019/07/policyjny-obled-czyli-wykonczyc-posiadacza-broni/ […]